Scoala Auto Miercurea Ciuc - SCOALA AUTO TOP AUTO

Scoala de soferi TOP AUTO se afla in plina dezvoltare, in momentul acesta desfasurandu-si activitatea la punctul de lucru aflat pe Str. Eroilor, Nr. 5, Miercurea Ciuc . Punctul de lucru este dotat cu sala de legislatie rutiera moderna, iar cursurile sunt sustinute de profesori acreditati cu o vasta experienta in domeniu.

Scoala noastra auto  pregateste cursanti la categoriile: AM, A1, A2, A, B, B1, BE, C, CE, D, DE, TR.

Fie ca va ganditi pentru prima data sa urmati cursurile unei scoli de soferi, fie ca sunteti deja un sofer care doreste sa isi imbunatateasca calitatile, noi va garantam o instruire de nivel profesional care sa se potriveasca perfect nevoilor dumneavoastra. Parcul auto al scolii noastre  este unul extrem de variat iar echipamentele pedagogice sunt de ultima generatie. Fiecare autoturism este echipat cu sistem de dubla comanda pentru a oferi cursantilor atat incredere cat si ajutor atunci cand este nevoie.

Politica scolii de soferi TOP AUTO  este sa va ofere sprijin in vederea obtinerii actelor necesare examenului auto: fisa medicala si avizul psiholgic cu un minim de efort din partea dumneavoastra si in un scurt timp.

Instructorii angajati ai scolii, selectati dintre buni, cu rezultate bune si foarte bune, sunt instructori care manifesta multa seriozitate cumulata cu experienta in pregatirea cursantilor.

Scoala noastra auto din Miercurea Ciuc ofera cursantilor posibilitatea de a sustine testarile teoretice in conditii similare cu cele de la examenul teoretic organizat de politie. Cursantii vor fi deja familiarizati cu sistemul, eliminandu-se astfel un factor suplimentar de stres.

scoala soferi miercurea ciuc

Parcul auto detinut de societatea TOP AUTO, mereu receptiva la nou si la cerintele cursantilor, cat si dotarile moderne care sporesc eficacitatea procesului de asimilare a cursurilor specifice, reusesc sa ridice unitatea la standardele impuse de Uniunea Europeana, si sa faca din scoala noastra o populara si respectata scoala de conducere auto din Miercurea Ciuc.

Ceea ce ne recomanda:

• multi ani de experienta ca scoala de soferi;
  • instructori auto cu experienta o experienta vasta in domeniu;
  • inalt profesionalism; sala de curs dotata cu tehnica moderna;
  • autoturisme performante;
  • reduceri pentru elevi si studenti;
  • competitive preturi si plata in rate.

scoala auto miercurea ciuc

Pentru sustinerea examenului auto este necesara depunerea unui dosar care va cuprinde:

• Fisa de scolarizare
  • Cerere de prezentare in examen
  • Cazier judiciar (cu mentiunea Examen Auto)
  • Chitanta prin care se atesta plata taxei pentru permis 68 ron (Taxa permis) – Se plateste la DRPCIV/POSTA
  • Copie dupa buletin de identitate / carte de identitate
  • Analize medicale